Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 15 stycznia 2015

Tapeta w łazience

Pierwszy raz wytapetowaną łazienkę, a w zasadzie małą toaletę, zobaczyłam pod koniec lat 90-tych w UK. Oprócz tapety na ścianach w pomieszczeniu tym, (o zgrozo!) na podłodze była najprawdziwsza wykładzina tekstylna. Miałam wrażenie, że pomieszczenie to bardziej przypomina wnętrze pudełeczka czekoladek, niż tradycyjne WC. I choć nadal tapetowanie częściej może kojarzyć się z pokojem dziennym, przedpokojem czy sypialnią niż z łazienką, to jak widać tapeta świetnie wygląda również i w tym pomieszczeniu


 1

2

Ogrom tapetowych wzorów i kolorów kusi, ale wybierając tapetę do łazienki nie można kierować się jedynie wzornictwem. Łazienka jest pomieszczeniem szczególnym. Poszukując odpowiedniej tapety należy zwrócić ogromną uwagę na jej właściwości. Przede wszystkim taka tapeta powinna cechować się wyjątkowo dużą odpornością na wilgoć, ale również na mycie i czyszczenie. Dzięki czemu będzie ją można bez problemu myć i szorować, i nie wpłynie to na jej właściwości. Zależy nam przecież, żeby tapeta, którą kupimy była nie tylko estetyczna, ale i trwała. Jeśli tapetę umieścimy w wyjątkowo newralgicznych miejscach, np. obok wanny czy umywalki dodatkowo możemy ochronić ją taflą szkła.

Dzięki tapecie łazienka może mieć ciekawy i niepowtarzalny styl. Jaki wzór może pojawić się na łazienkowej tapecie na ścianę? Zarówno klasyczny, jak i nowoczesny. Wzory klasyczne, trochę w angielskim stylu, a także nowoczesne, mogą nadać niebanalny charakter temu pomieszczeniu. Jak widać na zdjęciach po wytapetowaniu ścian w łazience czy toalecie efekt „WOW!” - murowany.

Dzięki pięknej, delikatnej tapecie w pastelowych kolorach niewielka toaleta ma raczej romantyczny charakter, nie brakuje jej jednak wyrazistości.

 3

Tapeta w delikatny wzór wprowadzi romantyczny nastrój do łazienki.

W tej łazience tapetą wyłożono fragment ściany. Wzór na tapecie jest raczej klasyczny i na większej powierzchni zdecydowanie wyglądał by zbyt ciężko, w takiej ilości świetnie komponuje się z „drewnianą” podłogą.

 4
Powyżej podobna tapeta.

To wąskie i długie pomieszczenie jest raczej trudne. Wyłożone płytkami mogłoby wyglądać na znacznie mniejsze. Specyficzny wzór tej tapety może zaskakiwać w kontekście wyboru tapety do łazienki. Wzór imituje gazetę z początku ubiegłego wieku, gęsto zapisaną i opatrzoną ilustracjami.

5

Tapeta utrzymana jest w tonacji bieli, srebra i czerni ma swój odpowiednik w bieli, czerni oraz złocie.

Klasyka gatunku, czyli tapeta w pionowe, czarno białe pasy. Pomieszczenie ma bardzo nieregularny kształt. I podobnie jak poprzednia łazienka wyłożone płytkami wyglądało by na znacznie mniejsze. Tapeta w zdecydowany, mocny wzór odwróciła uwagę od niedoskonałości łazienki. Tu również tapeta z mocnym czarno-białym motywem. Tapeta w taki wzór na pewno będzie wyglądała ciekawie, a w zależności od rozmiaru kropek, czy też grochów nada pomieszczeniu subtelny lub bardziej zdecydowany charakter. Równie ciekawie może wyglądać tapeta z podobnym motywem, ale w innym kolorze.

7

W tej toalecie ściany pokryte farbą o strukturze surowego betonu zestawiono z tapetą imitującą stare deski. Efekt całości jest na pewno zaskakujący. Motyw tej tapety sprawdzi się też w innych pomieszczeniach.

Dzięki tapetom łazienka może być naprawdę niepowtarzalna. …….A poza tym, gdy jego wystrój już się nam znudzi, w łatwy sposób dokonamy zmiany. To najlepszy sposób na szybką i niedrogą metamorfozę tego pomieszczenia.

Zdjęcia wszystkich przedsatwionych tapet pochodzą ze strony Tapetuj.pl

2 komentarze:

  1. Jestem jak najbardziej na "tak"! Tym bardziej, że odchodzi się od płytek od posadzki po sufit. Strefy, które nie mają bezpośredniego kontaktu z wodą, idealnie nadają się do "wytapetowania" :) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi też bardzo podoba się ten trend z minimalizowaniem ilości płytek w łazienkach, i tapeta jest tu jak najbardziej dobrym pomysłem. Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń