Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 28 września 2016

Pokój nastolatka, czyli pokój dziesięciolatka dwa lata później.Jak ten czas szybko płynie! To już prawie rok od mojego ostatniego wpisu. Na blogu cisza, ale w moim życiu - dużo się działo. Próbowałam przejść na "wnętrzarski odwyk", na szczęście nie udało się. Miłość do wnętrz zwyciężyła! Powrót do wnętrzarskiej aktywności rozpoczęłam od kilku zmian w pokoju mojego już nastoletniego syna. Wcześniej już pokazywałam pokój tu.

Niebieskie krzesło Jules z Ikea, przemalowałam na czarno. Krzesło było już dosyć zniszczone po dwóch latach intensywnego użytkowania. Chciałam wymienić je na nowe. Znalazłam jednak puszkę czarnej farby kupionej już jakiś czas temu w zupełnie innym celu. I spróbowałam z malowaniem. Pomysł okazała się super! Farba ma lekki połysk. Krzesło wygląda świetnie. I posłuży pewnie jeszcze trochę zanim nie kupimy czegoś nowego.Ulubiony fotel całej rodziny, czyli Ball Chair musiał przejść renowację po jedenastych urodzinach syna. Nie zniósł zmasowanego ataku szalejących imprezowiczów. Po imprezie składał się z dwóch części: podstawy i kuli :(. Mój mąż wykazał się ogromną pomysłowością i cierpliwością. Posklejał, wzmocnił i fotel stoi. Tegoroczna impreza urodzinowa odbyła się już bez strat w meblach, choć przezornie chciałam wynieść fotel z pokoju. Tym razem było znacznie spokojniej.
Zainteresowania syna przez te dwa lata zasadniczo nie zmieniły się. Nadal jest fanem Star Wars i uwielbia Harry Pottera. Ku mojej radości Marcin czyta dużo książek i choć korzysta głównie z zasobów Biblioteki, to jego domowy księgozbiór rośnie. Dokupiłam więc kolejny regał, zostało jeszcze trochę miejsca na nowości. Nie jest jednak tak wspaniale, bo jak typowy nastolatek także i mój syn, uwielbia gry. No i pojawił się w pokoju większy i oczywiście nowocześniejszy telewizor (chociaż przyznaję się, że ja też czasem z niego korzystam ;)).Na koniec nowe łóżko. Kupione już rok temu po długich poszukiwaniach. Muszę napisać, że w moim rodzinnym mieście kupienie mebla dobrej jakości, w dobrym guście (określę to tak delikatnie!) w dobrej cenie i jeszcze stojącego w sklepie (można zamówić, zapłacić i ..... czekać)- GRANICZY Z CUDEM! Cud się jednak zdarzył. Nowe łóżko ma wygodny materac, pojemnik na pościel (niech się dziecko uczy słać!) i może pełnić funkcje wygodnej kanapy. Na tym zalety się kończą, bo przy słaniu i opuszczaniu materaca słychać dźwięk przypominający wystrzał z karabinu. Do czego hasłem swym nawiązuje poduszka, którą udało mi się nabyć za 10 zł w moim ulubionym dziale z przecenami HM Home.Myślę, że pokój będzie się zmieniał wraz z wiekiem mojego syna. Widzę też, że jest mi coraz łatwiej te zmiany wprowadzać. Marcin coraz chętniej wyraża swoją opinię, co mu się podoba, a co nie. Sama jestem ciekawa jak ten pokój będzie wyglądał za kolejne dwa lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz